Úvodní stránka
domeček z čeho stavět čím topit projekt pozemek základy podsyp bednění lití desky zdění elektroinstalace vazníky střecha okna polystyrén palubky fasáda omítky sádrokarton hromosvod podlahy a topení koupelna
zkušenosti

kari sítě a věnec

Kari sítě jsem dával na kousky dlaždiček a kde to šlo, místo uřezávání jsem je překládal víc přes sebe. Okolo komína a průchodů do technické místnosti, kde byla síť prořezaná, jsem pro jistotu přidal pár roxorových drátů. V rohu u dílny bylo taky víc průchodů a beton je tam ztenčený, tak jsem tam přidal víc železa. Do podsypu jsem zabetonoval výškové značky, vše srovnané podle laserové vodováhy.

zelezo.jpg
výškové značky
zelezo1.jpg
pohled od dílny

Lití desky

Deska se lila v srpnu při teplotě asi 35 st.C. Podle rady zkušenějších, kteří to už dělali, jsme si na rozhrnování betonu připravili hrábě. Podle fotek z internetu jsem si na hrábě připravil desky, aby se s tím beton dal pořádně nabrat. Kolega, který občas něco betonuje, ale s litím betonu z mixu zkušenosti nemá, si s sebou vzal lopatu. Když viděl jak se s ní v betonu utápí, zahodil jí a vzal si taky hrábě.

Přibližně po 2m jsem měl v podsypu zabetonované výškové značky, snažili jsme se to rovnat podle nich - napřed hráběma a potom 2,5m latí. Není to sice úplně přesné, ale od zedníků jsem byl pochválen. V místech nosných zdí jsou rozdíly do 0,5 cm a v ploše jsou místa až o 2 cm nižší. To se dá smadno dorovnat stěrkovací hmotou, hrb na desce by byl větší problém.

liti1.jpg
liti1
liti2.jpg
liti2
liti3.jpg
liti3
liti4.jpg
liti4
liti5.jpg
liti5
liti6.jpg
liti6
liti7.jpg
liti7
liti8.jpg
liti8
liti9.jpg
liti9




.