logo

Úvodní stránka Informace o firmě

DCF - úvod hodiny DCF-S hodiny DCF-S1 hodiny DCF-D hodiny DCF-MECH hodiny DCF-ST DCF-L, LRX, SL, SL2, SL3 modul DCF-P přijímač DCF-E přijímač DCF-M

anténa FA2 anténa FA1

budič smyčky DCF-BSF budič linky DCF-BL vazební modul DCF-V vazební modul DCF-VK modul DCF-PROP modul DCF-IND DCF-SYM

ceník hodin DCF

mail:
info@vaelektronik.cz

pozadí

Antény DCF

Aktivní anténa FA2

FA2

Aktivní anténa FA2 je určena pro zlepšení příjmu DCF77 v obzvláště nepříznivých místech s vyšší úrovní rušení a se slabým signálem. Modul obsahuje feritovou anténu, nízkošumový předzesilovač a dvoukrystalový filtr. Anténa FA2 je určena pro připojení k modulům Vaelektronik a též k jiným přijímačům signálu DCF77. Moduly Vaelektronik jsou již vybaveny vstupem pro tuto anténu. Doporučený způsob připojení antény FA2 k jiným přijímačům je zde.

Aktivní antény FA1, FA1C

datasheet FA1 datasheet FA-1

Anténa FA1 obsahuje stejný zesilovač jako anténa FA2, ale krátkou feritku 55 mm. FA1 Anténa potřebuje sílu pole alespoň 5 uV/m, tedy stejnou, jako přijímač DCF-S. Anténa je určena pro ty extrémní případy, kdy uvnitř železobetonové budovy s velkým stínícím účinkem jsou umístěny silné zdroje rušení a příjem signálu DCF je možný pouze venku. Anténu FA1 lze použít i uvnitř budovy např. pro přijímač DCF-LRX, nebo pro rozvod zesíleného signálu ve spojení s budičem linky DCF-BL (DCF-BL1). Pro venkovní použití je anténa dodávána v krabici s krytím IP56.

Anténa FA1C je určena pro příjem normálového nosného kmitočtu DCF77 pro generátor nebo čítač DCF. Šířka pásma antény je pouze 3 Hz a proto anténa není použitelná pro hodiny. Anténa FA1C je ve stejné krabičce jako anténa FA1 a vzhledem k teplotní závislosti krystalu je určena pouze pro použití uvnitř budovy při teplotách +10 až +35 st. C.