logo

Úvodní stránka Informace o firmě

DCF - úvod hodiny DCF-S hodiny DCF-S1 hodiny DCF-D hodiny DCF-MECH hodiny DCF-ST DCF-SL, SL2, SL3 DCF-L, LRX DCF-SP modul DCF-P přijímač DCF-E přijímač DCF-M

anténa FA2 anténa FA1

DCF-SYM budič smyčky DCF-BSF budič linky DCF-BL

ceník hodin DCF

mail:
info@vaelektronik.cz

pozadí

Přijímač časového kódu DCF-MECH

DCF-MECH Modul DCF-MECH je určen k řízení mechanických hodin s odbíjením. Pro řízení hodin je možné použít výstup minutových nebo vteřinových impulzů. Na rozdíl od standardních podružných hodin zde nejsou použity polarizované impulzy, všechny impulzy mají shodnou polaritu. Přijímač má dále výstupy čtvrthodinového a hodinového odbíjení a výstupy s jedním impulzem v poledne a o půlnoci. Odbíjení lze zablokovat v době mezi 18. hodinou večer a 8. hodinou ráno.

Na rozdíl od přijímačů DCF-E, DCF-PD a modulu DCF-P není u přijímače DCF-MECH samostatně počítán čas připojených hodin a při výpadku napájení není zálohován. Proto je potřeba po výpadku napájení hodiny znova nastavit, případně dle možností zálohovat napájení hodin baterií. Automatický přechod hodin na letní/zimní čas při řízení minutovými impulzy je možný pouze pokud v době změny času má přijímač signál. Pokud přijímač nenalezne v přijímaném signálu příznak změny času, hodiny je nutné dodatečně přestavit ručně.

Automatická změna času je možná pouze při využití výstupu minutových impulzů. Při změně zimního času na letní jsou po dobu následující hodiny mezi minutové impulzy vkládány další impulzy ve 30. vteřině. Při přechodu z letního času na zimní se minutové impulzy na hodinu zablokují. Pokud jsou hodiny řízeny vteřinovými impulzy, je nutné změny provádět ručně.

Součástí přijímače je výkonový spínací modul, který je z důvodu omezení rušení umístěn mimo přijímač. Přijímač lze dodat s velkým spínacím modulem se zatižitelností 20A, nebo s malým modulem se spínaným proudem do 3A. Spínací moduly jsou vybaveny příchytkami na DIN lištu.

Katalogový list přijímače DCF-MECH datasheet DCF-MECH

Přijímač DCF-MECH bude použit k řízení soukromého orloje v Šumperku orloj Šumperk