začne psát paměti. Přestože ještě zdaleka nejsem v této věkové kategorii, už jsem toho mnoho postavil, mnoho schémátek mi leží v šuplíkách a v počítači. Některé z těch věcí řadu let dobře slouží a dle mého názoru si zaslouží zveřejnění. Nikdy jsem nebyl přívržencem slepého stavění podle návodu. Cizí konstrukce beru pouze jako inspiraci, protože každá aplikace je něčím atypická a konstrukci je dobré požadvanému účelu přizpůsobit.
Konstrukce, které nemají komerční charakter, se vždy snažím zveřejnit jako kompletní. Především s podrobným popisem umožňujícím pochopení principu a s dokumentací v elektronické podobě, která je nutná k minimalizaci práce při dalších modifikacích.
Kdo se o elektroniku trochu zajímá, tomu bych doporučil navštívit třeba stránku SPŠE Piešťany (technická slovenština nebude pro ty mladší snad takový problém). Najdete tam v sekci Teorie spoustu zajímavých "školních" vědomostí. Ostatně podobné věci lze najít na stránkách více škol a v různých ročníkových, semestrálních a diplomových pracech najdeme už hotová řešení různých problémů s podrobným rozborem a návodem jak na to.
V sekci pre ucitelov najdeme na stránce piešťanské průmyslovky videa o historii výroby polovodičových součástek.
Menší firmička a výroba ledek. Ruční nastavování barevné teploty přidáváním/ubíráním luminoforu a ženská s dlouhými rozpuštěnými vlasy nad nezapouzdřenýma ledkama, to už mi přijde jak v těch Piešťanech před 30 lety :-(
Ale stejně se nejlépe kouká na takovou tu domácí výrobu elektronek. i když někdo si v garáži vyrábí i integrované obvody.
Tuto bastlířskou sekci jsem psal z větší části už před 25 lety a průběžně jsem tam něco málo doplňoval. Teď jsem do toho po dlouhé době kouknul, pár opravdu starých věcí a nefungující odkazy vyházel a časem tam snad zase něco nového přidám. A to jsem si vždycky říkal, že jednou, až budu v důchodu, budu mít spoustu času. Nemám,nestíhám...