logo

Úvodní stránka Informace o firmě

DCF - úvod hodiny DCF-S hodiny DCF-S1 hodiny DCF-D hodiny DCF-MECH hodiny DCF-ST DCF-SL, SL2, SL3 DCF-L, LRX DCF-SP modul DCF-P přijímač DCF-E přijímač DCF-M

anténa FA2 anténa FA1

DCF-SYM budič smyčky DCF-BSF budič linky DCF-BL

ceník hodin DCF

mail:
info@vaelektronik.cz

pozadí

Přijímač časového kódu DCF-E

Modul DCF-E obsahuje přijímač časového kódu a mikropočítač s výstupem minutových impulzů pro elektronické podružné hodiny PD4 firmy PIK. Modul je vybaven krátkodobým zálohováním napájení na dobu 5 minut pro případ výpadku el. energie. Po tuto dobu je zálohován pouze mikropočítač, přijímač je vypnutý. Po dobu výpadku modul nevysílá minutové impulzy, chybějící impulzy odvysílá až po obnovení napájení. Modul neobsahuje baterii.

Na přijímač DCF-E bylo vydáno prohlášení o shodě.
prohlášení o shodě

Modul DCF-E může v závislosti na kvalitě přijímaného signálu pracovat ve třech režimech:

Podrobné informace o čtení časového kódu

Pro obzvláště obtížné příjmové podmínky je modul vybaven přípojkou pro aktivní anténu. Aktivní anténa typu FA 2 obsahuje zesilovač a krystalový filtr. Anténa ja napájena z modulu.

Zapojení konektoru

Modul je vybaven 5-kolíkovým konektorem DIN, na kterém jsou vyvedeny minutové impulzy a napájení:
1 - minuty +
3 - minuty -
2 - zem
4 - napájení +12 V

Popis výstupního signálu modulu

Po dokončení inicializace modulu (čtení a ověření časového kódu) jsou inicializovány podružné hodiny. Pro inicializaci podružných hodin je vyslán minutový impulz dlouhý 6 vteřin. Dále následuje řada impulzů pro nastavení času podružných hodin. Nastavení probíhá rychlostí 20 impulzů za vteřinu (max. doba nastavení je 72 vteřin). Délka minutových impulzů je 50 ms a jejich napětí odpovídá napájecímu napětí modulu. Při chodu hodin je vždy o půlnoci vysílán nulovací impulz pro vyrovnání případných rozdílů vzniklých např. nechtěnou manipulací s nastavovacími tlačítky podružných hodin.