logo

čítač DCF generátor DCF anténa oscilátor digitální PLL odezvy PLL
zpět na bastl. koutek zpět na hlavní menu

mail:
info@vaelektronik.cz

pozadí

Čítač synchronizovaný na DCF77

čítač

Čítač (schema zde) s časovou základnou synchronizovanou na DCF je určený pro přesná měření kmitočtu až do 150 MHz. Na desce čítače je přijímač normálového kmitočtu DCF stejný jako u generátoru, procesor a rychlý předdělič.

Proti původní verzi z roku 2002 došlo k několika změnám.

Program pro synchronizaci má méně funkcí než program v generátoru. Nezbyly ani volné piny pro konfiguraci časových konstant PLL, ani místo v programové paměti. Proto vznikly dvě verze programu, pro termostatovaný a netermostatovaný oscilátor.

výroba čítače - možnosti

K dispozici je kompletní dokumentace mimo programu, který je nutno zakoupit ve formě naprogramovaného procesoru. Zdarma je k dispozici program bez synchronizace na DCF77. Dokumentace na ztažení obsahuje schemata, plošné spoje v rozlišení 300 DPI (pro tisk předlohy je nutné použít program kde lze přesné měřítko nastavit - např. Gimp, Irfan), rozmístění a seznamy součástek. Desky čítače a displeje jsou k dispozici jako oboustranné prokovené s maskou, ostatní jsou jednostranné. Nabídka hotového zařízení i dílů je v komerční části stránky.